травня
19

Стиль унісекс

Стиль унісекс

Стиль унісекс став сенсацією відразу ж з моменту своєї появи. Він засуджувався, його обожнювали. Багато хто вважав, що одяг, парфуми, аксесуари в цьому стилі дарують свободу висловлювати себе поза статевих розмежувань, а хтось стверджував, що унісекс робить з жінки чоловіка, а з чоловіка жінку.

Незважаючи на всі забобони, чутки, захоплення чи осуду, саме цей стиль залишається популярним протягом багатьох десятиліть.

Початок

Новий стиль в одязі з’явився в часи хіппі та сексуальної революції – у 60-і роки. З того моменту чоловіки отримали право носити менш строгий одяг, а жінки – брюки. Потім нові субкультури почали множитися, перетворюючи чітке розмежування між чоловічою і жіночою моди в щось безстатеве і хаотичне. Але тільки в 90-і роки Кельвін Кляйн зробив сміливий хід і випустив колекцію одягу, розраховану на підлітків, незалежно від статі. Штани, сорочки, топи, шорти і жакети однаково йшли як дівчатам, так і юнакам. Колекція мала великий успіх у молоді, але критики не зійшлися в думках, вважаючи такий хід неприйнятним або геніальним. Потім стали з’являтися аромати в стилі унісекс, аксесуари, зачіски.

Що таке унісекс?

Стиль унісекс – це не обов’язково мішкуватий одяг. Речі, створені в цьому стилі можуть бути як практичними, так і елегантними, але для того, щоб такі речі виглядали гармонійно, важливо все – і зачіска, і підібрані аксесуари, і аромат, яким ви користуєтеся.

Зазвичай повна відсутність макіяжу, коротка стрижка, вільні брюки і сорочка є відмінними ознаками прихильника стилю унісекс. Часом не просто вгадати, хто перед вами – чоловік чи жінка, настільки цей стиль стирає грані розходження між статями.

Парфум в такому стилі – це свіжий, досить агресивний аромат, який підходить для будь-якої статі і для будь-якого часу доби. В основі такого аромату часто цитрусові ноти, а на поверхні відтінки чаю, кавуна, ананаса, жасмину. Найбільш популярні аромати в цьому стилі – Gieffeffe від Gianfranco Ferre, cK One від Calvin Klein, Dalimix від Parfums Salvador Dali і Acqua di Gio від Giorgio Armani. Аромати унісекс завжди несуть в собі нотки натуральних компонентів, тому не відчуваються дуже різкими і підходять практично всім.

Чи є сенс?

Весь стиль унісекс заснований на практичності, на ідеї про те, що чоловіки і жінки мають рівні права в самовираженні. Але далеко не всі можуть комфортно почуватися себе, надівши вайлувату кофту і укоротивши волосся до мінімуму. Стиль унісекс передбачає прагнення до внутрішнього вдосконалення, а не досягнення цілей за допомогою власної зовнішності. Представники ідеології унісекс цінують внутрішню складову людини, його почуття, розум, принципи, мрії і прагнення. Для таких людей є різниця між чоловіком і жінкою – ця різниця очевидна, але вони не бачать сенсу в підкресленою брутальності чи жіночності в зовнішньому вигляді, це може бути і всередині.

Помилково припускати, що до лав шанувальників цього стилю вливаються тільки представники сексуальних меншин. Насправді, стиль унісекс має шанувальників по всьому світу і серед гетеросексуальних чоловіків і жінок, не зациклених на чужій і власної зовнішності. Тому, якщо ви вважаєте, що першорядне значення в тому, як людина сприймає себе і сприймається іншими, є зовнішність, то такий стиль, швидше за все не підійде для вас. Якщо ж ви готові відмовитися від якихось деталей, які заважають вашим внутрішнім якостям бути помітними, то такий стиль буде прекрасним рішенням.

Стиль унісекс дуже популярний серед підлітків з багатьох причин. Але багато людей його бояться, що бояться втратити індивідуальність. Щоправда, визначити цінність тієї індивідуальності, яка визначається тільки довжиною спідниці і кольором жакета, складно. За страхом здатися комусь безликим істотою стоїть страх виявити, що за красивою одягом ховається досить посередня особистість. Цей стиль звели в культ феміністки і представники різних субкультур і молодіжних рухів, але він все рідше зустрічається у дорослих людей. Дійсно, у дорослому житті статус і зовнішність відіграють велику роль. Багато цінителя стилю унісекс вважають, що цієї ролі надають дуже велике значення, зводячи зовнішність у культ. Можливо, такий стиль – непогана можливість дізнатися себе і стати кимось про, хто набагато цікавіше, ніж здається на перший погляд.